![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7931390
*
nr 793 1390
Spegel
Sent 1800-tal, slipat glas, höjd: 98
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 17:32:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 19:57:03
1
600 kr
25/11 14:58:43
2
800 kr
25/11 18:55:47
3
800 kr
25/11 22:25:27
3
900 kr
26/11 09:49:29
2
1.000 kr
26/11 15:12:06
4
Vinnande bud
26/11 15:57:24
2
1.200 kr
26/11 17:27:47
3
1.400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 793 1390
Spegel
Sent 1800-tal, slipat glas, höjd: 98
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 19:57:03 | 1 | 600 kr |
25/11 14:58:43 | 2 | 800 kr |
25/11 18:55:47 | 3 | 800 kr |
25/11 22:25:27 | 3 | 900 kr |
26/11 09:49:29 | 2 | 1.000 kr |
26/11 15:12:06 | 4 | Vinnande bud |
26/11 15:57:24 | 2 | 1.200 kr |
26/11 17:27:47 | 3 | 1.400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53